Dawne Schronisko Eulenbaude (Sowa) jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Górach Sowich istniejących do dzisiaj a jego wnętrze w dużej części oddaje oryginalny, historyczny wygląd sudeckiego schroniska. Dwie główne sale obiektu (jedna z kominkiem) mogą pomieścić 60-80 osó [url ukryty] Napisz do nas ąc dłuższą wycieczkę, w Góry Sowie, proponujemy właśnie tutaj w, Sowie spędzić nocleg.

Oferujemy wypoczynek w otoczeniu przyrody Parku Krajobrazowego Gór Sowich, setki kilometrów pieszych szlaków, ścieżek rowerowych w zimie używanych jako trasy do uprawiania narciarstwa śladowego i biegowego oraz sporą ilość wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności. Schronisko Sowa to historyczny obiekt turystyczny, o unikalnym położeniu, 900m. n. p. m., na południowym stoku Wielkiej Sowy, w Parku Krajobrazowym Gór Sowich.

Przepiękne tereny wokół schroniska i prawdziwy górski klimat zapewnią państwu niezapomniane wrażenie i możliwość spokojnego lub aktywnego wypoczynku. Mocny atut schroniska Sowa to z pewnością historyczna sala kominkowa o niepowtarzalnym nastroju z czynnym codziennie barem i smaczną domową, polską kuchnią.

Obiekt turystyczny, Sowa położony jest w samym sercu Gór Sowich, pod szczytem Wielkiej Sowy na wysokości 900 m n. p. m., mniej więcej w połowie trasy z Przełęczy Sokolej na szczyt
Wielkiej Sowy (1014 m n. p. m.). Do naszego obiektu możliwe jest dojście szlakiem czerwonym od Przełęczy Sokolej (ok. 30 min.)

lub szlakiem zielonym od parkingu leśnego powyżej Sokolca (ok. 20 min.).
Przełęcz Sokola położona jest między Sokolcem a Rzeczką. Na Przełęczy tablice i drogowskazy
prowadzą w kierunku, Sowy i szczytu Wielka Sowa.

Do schroniska prowadzi utwardzona droga leśna i poza okresem zimowym jest ona przejezdna
dla każdego kierowcy, jednak z zaleceniem ostrożnej i uważnej jazdy. Samochody można parkować na [url ukryty] Napisz do nas , dostępny jest parking ogrodzony i tańszy bez ogrodzenia.

Jest to unikalne miejsce pobytu, dla każdego turysty szukającego spokoju, ciszy i kontaktu z naturą.

Obok nas przebiegają oznakowane ścieżki rowerowe, które nie mają sobie równych w całych
Sudetach a w zimie to idealne trasy dla narciarzy biegowych. W niewielkiej odległości od, Sowy" znajdują się 2 wyciągi narciarskie, oddalone o 10 minut bez znacznych różnic wysokości terenu.

Kolejne wyciągi narciarskie - to Stacja Narciarska Sokolec - Rzeczka i Potoczek (Wielka Sowa)
które znajdują się w pobliżu. Pokoje są w standardzie schroniskowym, do dyspozycji gości są w tej chwili 2 łazienki z prysznicami (ciepła woda całodobowo).

Gospodarz pan Jacki Kalarus, to autor serii książek i jednocześnie, prawdziwa, chodząca
encyklopedia wiedzy o historii i tajemnicach Gór Sowich. Jeśli pozwoli mu na to czas i obowiązki, chętnie porozmawia z turystami. Dojazd samochodem możliwy jest warunkowo -
po uzgodnieniu z gospodarzem schroniska.

Obiekt turystyczny, Sowa" posiada 42 miejsca noclegowe, węzeł sanitarny z ciepłą i zimna wodą oraz natryskami, centralne ogrzewanie oraz bufet.

Poza tym oferuje:

  • organizujemy wesela i inne uroczystości, imieniny, urodziny itp.
  • pełną obsługę grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych,
  • przytulne pokoje,
  • organizacje imprez, kuligi, przejazdy samochodem terenowym oraz zjazd na linie, [url ukryty] Napisz do nas .

Oferta znajduje się w serwisie od: 2012-12-23.
Wyświetlenia oferty: 4796.

Czytaj więcej

Dostępne pokoje:
4-osobowe
Średnia cena / osobę:
od 20 do 30
Dostępność obiektu:
całoroczny
Udogodnienia
  • możliwość wyżywienia
  • miejsce na grilla
  • parking
  • plac zabaw dla dzieci
  • sala konferencyjna
  • restauracja

Opinie

Do tej pory nikt nie dodał opinii. Bądź pierwszy!

Lokalizacja

Położenie obiektu na mapie zostało ustawione przez właściciela obiektu.